Turist on Järvamaal heades kätes

Järvamaa Arenduskeskuse kollektiivil oli 31.mail väga inspireeriv tutvumisreis uute turismitegijate juurde. Järjekordsel kahekümne esimesel retkel saime tunnistust sellest kui tegusad ja toredad inimesed meie maakonnas turistide eest hoolt kannavad.

 

Sombune päev algas Eistveres. Eistvere puhkemaja on juba mitu aastat teenust pakkunud tegija, kel on majutus enamasti jahist huvitatutele. Tegemist on väikese puhkemajaga Eistvere tehisjärve kaldal, mis seest jahistiilis ning öömaja pakub vaid 4le unisele.

 

RenTer aed on Imaveres tegutsev aiandus ettevõte, mis pakub müügiks istikuid ja püsililli. Aed on saanud 2014 aastal kaunimaks Järvamaa koduks ja pakub koos Eesti Piimandusmuuseumi ja jaanalinnufarmiga ühispaketti, mille käigus tutvutakse jaanalindudega, vaadatakse kaunist koduaeda ja viiakse läbi piimandusmuuseumi külastus. Vaatasime suures aias ringi ja rääkisime ettevõtjatega elust olust. Lillede ja istikute valik on väga lai ning hindki külastajale taskukohane.

 

Edasi külastasime värskelt avatud Baltimaade suurimat tanklarestorani Tikupoissi Paia ristis Imaveres, kus meid külalislahkelt vastu võeti. Olime pärast avamist ühed esimesed kliendid, nautisime Tikupoisi kokkade valmistatud toitu ja kohvi ning meile pakuti kohalikust rabarberitest valmistatud firmamorssi. Tikupoiss jättis meile väga hea mulje ja me soovime neile edu oma edasistes tegemistes.

 

Segasime kiirel ajal Mäeotsa hobitalu perenaist Maarjat. Hobitalu on hetkel arendusjärgus, aga tegelevad jõudsalt loomade ja lindude kasvatusega ning nende rahvale tutvustamisega. Hobitalus on Šoti mägiveised, eri liiki kanad, küülikud, vutid, haned ja isegi paabulinnud. Hobitalu rahvas on tegus ja tulevikus plaanib ka majutust pakkuda. Jõudu tööle!

 

Esna galerii oli seltskonnale väga positiivne üllatus ja ootamatult kõrgetasemeline nii väikeses kohas kui Esna seda on. Esna galerii peaks pakkuma huvi just kultuurihuvilistele. Hetkel on üleval parimate kaasaegsete meistrite tööd. Nii on eksponeeritud Anni Kreemi lapitehnikas seinatekstiilid, Andres Ansperi puit-objektid, Aivar Rumvolti rakukeraamika, Nestor Ljujuki originaalgraafaika. Galeriis on võimalik näha perenaise Lilian Bristoli tehtud ainulaadsed kuldtikanditehnikas tööd. Galerii on avatud ainult pühapäeviti.

 

Väätsal tegime kaks ühes külastuse Päikeselisse kohvikusse ja külalistemajja Vana Tall. Lõunapaus Päikselises kohvikus Väätsal oli väga maitsev ja kõht sai mõnusalt täis. Järvamaa vanimat majutusasutust Vana talli külalistemaja külastades olid tunded erinevad: vanemad said nostalgitseda ja nooremad võrdlesid alateadlikult tänapäevaste majutusasutustega. Kuna Vana tall alustas oma tegevust juba nõukogude ajal siis külastas seda oma visiidil  ka Mihhail Gorbatšov. Maja on heas korras ja on nooremale põlvkonnale huvitav vaatamisväärsus.

 

Väätsalt kärutasime Kärru nagu ütleb Käru muuseumi tunnuslause. Aasta eest avatud kärude muuseumis andis  perenaine Aljona ülevaate oma väärtuslikust kollektsioonist. Käru muuseumis on näha erinevatest ajastustest lapsevankreid ja kärusid, millel igal ühel on oma lugu. Käru muuseum on ainulaadne ning pakub huvi igas vanuses külastajale. Kärutagem Kärru!

 

Pika päeva lõpuks astus seltskond läbi Kolu kümblustalust, mis on väike kodumajutus ja taluspa. Spa teenustest pakutakse vanasse maakivist keldrisse ehitatud elamussaunas, mis on seest suurem ja üllatuslikum kui väljast. Perenaine Ülle ja peremees Toomas on tuntud massöörid, seetõttu on soovijatel massaaživõimalus. Kolu kümblustalu ootab väiksemaid seltskondi ja peresid looduses aega veetma ning lõõgastuma.

 

Seekordne tutvumisreis pani seltskonna mõtlema unistamise ja suurelt unistamise teemadel. Märkasime, et enamik külastatud objektide tegijatest on tulnud kuskilt mujalt ja pole põlised järvakad. Nad on unistanud suurelt ja liiguvad unistuste täitumise poole. Tahe maale tulla on olnud tugev ja väga inspireeriv. Inspireerides nüüd meidki. Edu kõigile.

 

Teate koostasid:

 

Maimu Sisask Järvamaa Turismiinfokeskuse praktikant Tartu Kutsehariduskeskusest

Piret Sihver Järvamaa Turismiinfokeskuse turismiinfokonsultant

Järvamaa Turismiinfokeskus

Keskväljak 8, Paide

info@visitjarva.ee

www.visitjarva.ee