11. Järvamaa Ettevõtlusnädal 2.-6.oktoobril

11. Järvamaa Ettevõtlusnädal toimub 2.-6. oktoobril. Ettevõtlusnädala eesmärgiks on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse. Seekordse üle-eestilise ettevõtlusnädala sihtgrupiks on 16-35 aastased inimesed, et neid julgustada ja inspireerida ettevõtlusega alustama. Erinevatele sündmustele ootame osalema tugeva tahtmisega inimesi, kes soovivad oma ideedega luua ühiskonda uut väärtust ja anda oma ettevõtliku vaimuga riigi majandusse hea tõuge. Oleme ettevõtlusnädala sündmused suunanud turismiettevõtjatele, noortele, alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele.

Ettevõtlusnädala üheks olulisemaks sündmuseks on teisipäeval 3. oktoobril toimuv traditsiooniline ettevõtluspäev. Seekordne ettevõtluspäev on suunatud eelkõige noortele vanuses 16-35 eluaastat. Päeva juhib ja räägib oma ettevõtlikest tegemistest näitleja ja ettevõtja Veikko Täär, kellele kuulub Otepääl asuv kohvik l.u.m.i. Oma kogemusi ja ettevõtluse lugusid on tulemas jagama Koeru keskkooli noored ja Entrumi võitjad Laura Lepik ja Hannes Linno, MTÜ Hotsport asutaja, personaaltreener ja toitumisnõustaja Taimi Ainjärv, Arvamusfestivali üks algatajatest Maiko Kesküla, Frost FX loovjuht Paidest pärit Heiki Luts ning ettevõtlik noor laulja Daniel Levi Viinalass.

Traditsiooniliselt kohtuvad esmaspäeval 2. oktoobril maakonna turismiasjalised, et kuulata häid praktikaid ja jagada põnevaid kogemusi. Seekord saadakse kokku Hindreku turismitalus, mis just sellel aastal on oma tegevust alustanud.

Hea meel on teada anda, et kolmapäeval 4. oktoobril on kogunemas mentorklubi ja seekord saadakse kokku Eistvere mõisas ning teadmisi ammutatakse sotsiaalmeedia kasutamise teemadel. Iga-aastane alustava ettevõtja baaskoolitus alustab samuti 4.oktoobril Nelja Kuninga hotellis. Koolitustsükli eesmärgiks on innustada ja julgustada inimesi üha enam ettevõtlusega alustama.

Reedel 6. oktoobril toimub traditsiooniline parimate ettevõtete tunnustamine. Seekord on külalisi võõrustamas Sakreti tehas Mäos. Sellel päeval on kõigil ettevõtjatel samuti võimalus osaleda Türil toimuval seminaril „Ettevõtja ja riik", kus Tööinspektsioon ning Maksu-ja Tolliamet tutvustavad oma tegemisi ettevõtluse toetamise suunal.

Ettevõtlusnädala raames toimuvad erinevad ettevõtmised ka maakonna koolides. Võimalus on osaleda 12h ettevõtluslaagris, külastada erinevaid ettevõtteid ning samal ajal lõimida erinevaid ainetunde ja testida oma teadmisi majandusviktoriinis.

Ettevõtlusnädala pidevalt täieneva kava ja infoga on võimalik tutvuda siin http://jarva.kovtp.ee/ettevotlusnadal-2017

 

Lisainfo:

Katrin Puusepp
SA Järvamaa Arenduskeskus juhatuse liige
katrin@jarva.ee
Tel: 5349 7727

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
saima@jarva.ee
Tel. 501 7770