Kõige rohkem EHE märgiseid tuli Järvamaale

Ehtne ja huvitav Eesti (EHE) on ökoturismi kvaliteedimärgis, mida annab välja Eesti Maaturism.

25. septembril 2020.a. tunnistas Eesti kvaliteedimärgise EHE hindamiskomisjon märgise vääriliseks 18 ettevõtte poolt pakutavad 46 teenust üle riigi.

Koroonakevadel välja kuulutatud taotlusvoor andis sügiseks tulemuse, mida võib nimetada rekordiliseks Järvamaa turismis. Nimelt, andis Maaturismi esinaine Raili Mengel täna Järvamaa turismiasjaliste turismipäeval Järva-Jaanis kätte EHE märgise tunnistuse kahele Järvamaa objektile: Eesti piimandusmuuseumile 5 tunnistust ja Kilplaste küla teemapargile lausa 7 tunnistust. Kokku omistati ja pikendati maakonna 12 turismiteenuse tunnistust.

Eesti piimandusmuuseumis kannavad nüüd EHE märgist kõik muuseumi poolt pakutavad töötoad kui ka giidituur muuseumis. Ehtne ja huvitav märgi all saab nüüd muuseumis valmistada jäätist, kohukest, sõira, võid ja karaskit.

Kilplaste külas on ehtsalt ja huvitavalt võimalik end proovile panna erinevat humoorikat käsitööd tehes. Viska villast või anna korvi, omal valikul. Samuti sai märgise humoorikas elamusretk Kilplaste pargis.

Kõik märgise saanud teenused

Uus taotlusvoor on ka juba alanud. EHE märgise taotlemiseks võta ühendust Maaturismi EHE spetsialistiga või pöördu Järvamaa Arenduskeskuse turismispetsialisti poole.

Edu EHEda Eesti avastajaile ja tegijaile.

Teate koostas

Piret Sihver

Järvamaa Arenduskeskuse turismiinfospetsialist