Kõik turismiandmed ühest kohast

Palju on olnud kuulda kurtmist, et Järvamaad puudutavad turismiandmed on mööda Internetti laiali ja „kõikvõimas Googel`gi" ei leia meie kallist kodupiirkonda enam üles.

Nüüd on mure leidmas lahendust. Uuenenud www.visitjarva.ee annab võimaluse leida kõik Järvamaad puudutavad turismiandmed ühest kohast. Lisaks suuremad kultuurisündmused ja turismiuudised ning pildigalerii.

Järvamaa Arenduskeskuse eestvõttel kasutati ära Järva maavalitsusest üle jäänud domeen visitjarva.ee. Visit-algusega domeene kasutatakse kõikide sihtkohtade puhul, kus kuvatakse kliendile turismiandmeid. Üldiselt ongi kõige lihtsam moodus soovitud sihtkoha turismileht üles leida nii, et liidad paigale ette viite „visit" ja proovid seda domeenina. Nii võib näiteks Interneti avarustes leida visitjapan, visitvoru, visitjogeva või visittallinn nimelisi turismilehti. #visitjarva on ka teemaviide, mida Järvamaa turismiinfokeskus soovitab kasutada Instagramis meie maakonna turismiobjektide viitamisel. Guugeldades otsingusõna „Järvamaa turismiinfo" pakutakse visitjarva.ee esimesena.

Visitjarva puhul on tegu lihtsakoelise sorteeritud andmebaasi edastusega, mis imporditakse riigi turismiportaalist Puhka Eestis, kasutades sealset liigitust. Selles portaalis peaks küll esindatud olema kõik turistile pakutav meie maakonnast. Ja kõige olulisem on see, et Puhka Eestis parandusi ja uuendusi teevad turismiettevõtjad ise, Järvamaa turismiinfokeskuse sõbralikul toel ja juhendamisel. Niiet iga objekti kvaliteet sõltubki objektist enesest. Suuremad kultuuri- ja spordiüritused lisavad Puhka Eestis portaali Piletilevi ja kohalik turismiinfokeskus ning sealt edasi tõmbab visitjarva.ee need ka omale nähtavaks.

Esialgu on visitjarva.ee`s kuu aega testperiood, mille käigus selguvad kitsaskohad, mida Koodirida OÜ siis parandada saab. Tulevikuplaane parendamiseks on juba tekkinud. Siit ka üleskutse proovida ning katsetada ja anda tagasisidet Järvamaa turismiinfokeskusesse. Visitjarva.ee on vaadeldav nii mobiilis, tahvel- kui ka lauaarvutist eesti ja inglise keeles, esialgu.

Kui sa vajad teavet muuseumite kohta, et viia pere mäluasutusse, kui sa mõtled, kus pidada oma ettevõtte töökoosolek, kui sa otsid kohta, kus tähistada sünnipäeva või saunaõhtut, oled oodatud tutvuma kõigepealt oma lähiümbruse valikuga. Meil on päris häid pakkumisi, tule kaema www.visitjarva.ee

Teate koostas

Piret Sihver

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant

3850400

piret@jarva.ee

www.visitjarva.ee

Instagram #visitjarva

FB Järvamaa Turismiinfokeskus