Maakonna spordi- ja kultuurisündmused ühest kohast

Lõpuks on saabumas Järvamaale aeg, kus kõik maakonna sündmused leiab ühest portaalist, olgu see festival, kontsert, matk, spordivõistlus, kino või teater.

9.jaanuaril võttis arvestatav hulk maakonna sündmuste korraldajaid Järvamaa Arenduskeskuse kutsel osa koolitusest, kus õpetati oma tulevasi üritusi reklaami ja teavitamise eesmärgil sisestama keskkonda Kultuurikava.

Kõigi kohaletulnute ühine eesmärk on, et meie sündmusi külastatakse, et meie üritused oleksid rahvarohked, sest neist on aegsasti teada antud ja need on lihtsasti leitavad. Siiani valitses selles vallas pehmelt öeldes kaootiline olukord. Igal omavalitsusel on oma lehel sündmuste kalender, igal korraldajal on oma kodulehekülg, igal rahvamajal või külaseltsil oma Facebooki sündmus sisestatud. Piltlikult öeldes, potentsiaalne osavõtja veedaks tunde (või siis ka mitte) arvuti ees erinevaid saite läbi töötades.

Nüüd on asi muutunud. Igaühel, kes www.kultuurikava.ee  kodulehele end registreerib on võimalus sinna oma üritus ka sisestada. Peaasi, et üritusel on toimumise kuupäev, kena pilt või plakat ja sündmuse sisu kirjas. Kultuurikavaga kontakteerudes saab koodirea panna ka oma kodulehele igaüks, et tekitada sinna vaade lähiümbruse sündmustega . See tagab ka kindluse, et sisestades ühes kohas, on igal pool sama sisu nähtav. Vastutus on igal sisestajal endal. Kogu Järvamaa kalender on nähtav www.visitjarva.ee lehel. Üritusi saab sorteerida teema järgi, asukoha põhiselt, võib välja otsida tasuta või tasulised üritused. Ka pileti saab kohe sellelt lehelt osta kui nii on märgitud.

Mitmed Eesti maakonnad on juba Kultuurikava haldajatega käed löönud ja kasutavad just pakutud kogumit. Liitujateks on nii omavalitsused kui ka maakonda tutvustavad lehed. Näiteks sündmused Viljandi turismiinfo leheküljel https://visitviljandi.ee või Põlva maakonna lehel www.polvamaa.ee/kalender

Aastaid on kultuuritöötajad sellist tööriista oodanud, nüüd on võimalus käes.

Soovin kõigile head proovimist sündmuste otsijana ja pealehakkamist  sisestajana. Iga sisestaja võib abi küsida, kas otse info@kultuurikava.ee või allakirjutanu käest, kes on maakonna üldadministraator. 

 

Teate koostas

Piret Sihver

turismiinfo konsultant

3850400

piret@jarva.ee

www.visitjarva.ee