Eesti Jalgrattamuuseum korraldab 30. novembril traditsioonilise jalgratta-ajaloo konverentsi

Eesti Jalgrattamuuseum korraldab 30. novembril traditsioonilise - nüüd juba arvult kuuenda - jalgratta-ajaloo konverentsi, mis seekord on pühendatud jalgrattale sõjas ja vabadusvõitluses.

Võtame luubi alla sõjaväejalgratta läbi aegade, sh jalgratta kasutuse Venemaa Keisririigi sõjaväes, Eesti Vabariigi Kaitseväes ja Teises maailmasõjas. Lisaks räägime ka roheliste rattaretke traditsiooni tekkimisest, sest 1988. aasta rattaretk "Kuidas elad Virumaa" oli meie laulva revolutsiooni üks olulisi sündmusi. Külla tulevad ja ettekandeid peavad Eesti Sõjamuuseumi teadus Peeter Kaasik ja roheliste rattaretke üks algatajaid Peep Veedla.

Ühtlasi on  jalgrattamuuseumis 30. novembril ka avatud uste päev, kus muuseum on tasuta külastamiseks avatud kella 11-18. Konverentsi ettekannetega alustame kell 13.00. Ettekannete järel teeme soovijaile muuseumis giidiga ringkäigu. Kõik huvilised on oodatud!

Avatud uste päev ja konverents toimuvad kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda propageeriva Ühisnädala raames, kuna tegemist on kodanikualgatusena loodud muuseumiga. Ürituse Facebooki sündmuse aadress on https://www.facebook.com/events/2462566337193176/

Lisainfo:

Valdo Praust

Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja

www.velomuseum.ee

info@velomuseum.ee

514 3262