Kuidas saab kohalik omavalitsus maapiirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata? Päriselt!

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik kutsub Arvamusfestivalil kaasa mõtlema teemal, kuidas saab kohalik omavalitsus maapiirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata.

Arutelu leiab aset 11. augustil kell 14.00-15.30 Arvamusfestivali Äärealal Paides.

Vestlusringi eesmärk on julgustada kohalikke omavalitsusi panustama enda piirkonnas ettevõtluse arendamisse. Juttu tuleb kohalike omavalitsuste võimalustest  kuidas nad saavad kaasa aidata ettevõtluse arendamisele maapiirkonnas.

Lisaks annab arutelu ka julgust potentsiaalsele ettevõtjale, kes maapiirkonnas soovib ettevõtlusega alustada.

Jutt hakkab veerema küsimuse ümber, millised on ettevõtja ootused kohalikule omavalistusele? Kohalik omavalitsus ettevõtluse edendajaks – kas reaalsus või puhtalt unistus? Arutletakse, kuidas luua paremaid tingimusi ettevõtluse arendamiseks maapiirkonnas – kas ja kuidas saab sellesse panustada kohalik omavalitsus? Arutelu eestvedajad lubavad, et käsitlevad arutelu käigus erinevaid näiteid kohalike omavalitsuste ja ettevõtjate koostööst ning vaagivad, mida saaksid kohalikud omavalitsused veel ära teha. Kasutatakse konkreetseid näiteid, mis on toonud Eestis edu.

Arutelus osalevad Keila linnapea Enno Fels, Põlvamaa ettevõtja Ulla-Maia Timmo, Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Janek Kadarik ja Harju KEK juhataja Janek Lehtmets.

Arutelu modereerib Mart Moora.

Arutelule on oodatud ka teised kohalike omavalitsuste esindajad ja ettevõtjad, et arutelu laiendada ja lahendusi otsida.

Arutelu korraldab Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik.

 

Pressiteate edastas:

Riina Nõupuu
MAK-võrgustiku turunduse projektijuht
Tel: 5597 5839
Riina.noupuu@arenduskeskused.ee
www.arenduskeskused.ee