22.08.19

 

JÄRVAMAA ETTEVÕTLUSNÄDAL 2019

Liitu ettevõtlusnädalaga

7.-11. oktoobril 2019  toimub kolmeteistkümnendat korda Järvamaa ettevõtlusnädal, mille raames pöörame erilist tähelepanu ettevõtjatele. Järvamaa Arenduskeskus soovib ettevõtlusnädala raames koostööd teha paljude inimestega erinevatest organisatsioonidest, sest koostöös peitub jõud! 

Koostöö eesmärgiks on märgata ettevõtjaid, tunnustada neid, pakkuda neile uut infot või tasuta koolitusi. Keskendume ettevõtlusteemadele, räägime hästi palju ettevõtlusest ja ettevõtlikkusest, õpime tundma meie maakonna ettevõtjaid, ilma kelleta ei kujuta piirkonna arengut ette. Samuti räägime maakonna noortega ettevõtlikkusest ja ettevõtlusest kui elustiilist, et arendada neis ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse.

Eelmisel aastal osales ettevõtlusnädalal üle 800 inimese. Populaarseimad sündmused olid ettevõtluspäev, parimate ettevõtjate tunnustamine, majandusviktoriin koolinoortele, lõimitud õppereisid koolidele, turismiettevõtjate kohtumine ning mentorklubi.

Kui oled valmis ettevõtlusnädala raames läbi viima ettevõtlusega seotud tegevusi ja soovid neid tegevusi kajastada ettevõtlusnädala kalenderplaanis, siis:

  • Korralda oma ettevõtlusteemaline sündmus ettevõtlusnädalal, mis peaks toimuma 7.-11. oktoobrini. Koostööpartneritena on oodatud kõik kohalikud omavalitsused, koolid, lasteaiad, noorteorganisatsioonid, mittetulundusorganisatsioonid, ettevõtjad jne. Sündmused võivad olla arvamusartiklitest, kohtumistest, koolitustest, tänuüritustest kuni konverentsideni välja, piiranguid ei seata.
  • Lisa oma sündmus ettevõtlusnädala kalendrisse, mida saab teha meile kirjutades või helistades. Programm meie veebilehel täieneb pidevalt, sisaldades nii arenduskeskuse poolt läbiviidavaid tegevusi kui ka teiste organisatsioonide omal algatusel korraldatavaid tegevusi. Ühtne kalender loob tervikliku pildi toimuvast.
  • Kajasta ettevõtlusnädalat oma veebilehel. Lisa ettevõtlusnädala bänner oma veebilehele, mis viib külastaja ettevõtlusnädala kalendrini. Nii näitad, et oled osa ettevõtlusnädala võrgustikust ning aitad arendada kohalikku kogukonda. Bänneri saad meie käest.

Meeldivale koostööle lootma jäädes,

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
SA Järvamaa Arenduskeskus
saima@jarva.ee
tel 501 7770

Järvamaa ettevõtlusnädala kava on koostamisel ning täieneb pidevalt.

 

Esmaspäev 07.10.19

Turismiorganisatsioonide kohtumine ja vestlusring

Asukoht: Kirna Seltsimaja

Sihtgrupp: ettevõtjad, mittetulundusorganisatsioonid ja muud huvilised
Aeg: 07.10.2019  kell 10.00-15.00
Korraldaja: SA Järvamaa Arenduskeskus

Kokkusaamisel vaatame tagasi möödunud turismisuvele, teeme kokkuvõtteid. Sotsiaalmeediast, sisuturundusest ja sisuloomest räägib koolitaja Brit Mesipuu - Milos OÜ tegevjuht. 


Koolitus "Ideemäng"

Asukoht: Järvamaa Arenduskeskus, Pärnu tn 52, Paide

Sihtgrupp: noored täiskasvanud (kuni 29-aastased), kellel on lõpetamata põhi-, kesk- või kutsekool; lastega kodus olevad emad; vanemaealised (55+) mitte töötavad.

Aeg: 07.10.2019  kell 10.00-17.00
Korraldaja: SA Järvamaa Arenduskeskus

Koolitusel arutleme erinevate hobide üle. Räägime, millised on võimalused hobist äri kasvatamiseks. Saad teada, miks on oluline unistada ja kuidas unistada suurelt.  Teeme grupitöid, mille käigus saad rohkem teada teiste hobidest ja sellest, kuidas nemad oma hobini jõudsid. Mängime ideemängu, mis aitab sul oma hobile läheneda täiesti uue nurga alt. Tänu ideemängule saad uusi mõtteid, kuidas ennast ja oma hobi uuele tasemele viia!

Koolitus on tasuta aga osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine, mida saad teha SIIT.


Teisipäev 08.10.19

Järvamaa ettevõtluspäev

Asukoht: Paide Raekoda, Keskväljak 14 Paide

Sihtgrupp: aktiivsed noored, õpilased, üliõpilased, alustavad ettevõtjad 
Aeg: 08.10.2019 kell 11.00-16.00
Korraldaja: SA Järvamaa Arenduskeskus

Tule osale ja avasta ettevõtluse tähendus!

Ettevõtluspäeval viib Teaduspark Tehnopol läbi minihäkatoni (Garage48 formaadist inspireeritud ajurünnak), mis on suunatud noorte poolt probleemide sõnastamisele ning nendele lahenduste leidmisele. 

Ettevõtluspäeva läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Avatud ettevõtete päev

Kutsume ettevõtjaid osalema üle-eestilisel avatud ettevõtete päeval. Eesmärgiks on tutvustada laiemale üldsusele, millised ettevõtted Eestis on, millega nad tegelevad ja kes on need inimesed ettevõtte või kaubamärgi nime taga. Ettevõtjatel on suurepärane võimalus näidata, et ettevõtlikkus on suur panus ühiskonda ning inspireerida teisi seda põnevat teekonda ette võtma.

Ettevõtte poolt määratud kellaaegadel 8. oktoobril 2019, on kõikidel inimestel võimalus külastada ettevõtteid üle Eesti. Külastamine eeldab ette registreerimist, mida saavad inimesed (sh koolide grupid) teha avatud ettevõtete päeva veebilehel Külastajale.

Iga ettevõte saab ise otsustada, kui palju külalisi soovitakse vastu võtta ja kuidas on kõige parem oma tegemisi külalistele tutvustada. Kas toimuvad juhendatud ekskursioonid, töötoad, toodete müük või muud tegevused, otsustab ettevõte ise. Sõltuvalt ettevõtte iseloomust, annab päev võimaluse töötajatel tunda uhkust oma töökoha üle, leida uusi koostööpartnereid ja kliente. Vastav info, mida ettevõte pakub enda külastuse ajal, koondatakse avatud ettevõtete päeva veebilehele inimestele tutvumiseks.

Avatud ettevõtete päeval osalemiseks palume ettevõte registreerida hiljemalt 30. augustiks avatud ettevõtete päeva veebilehel SIIN.  

 

Kolmapäev 09.10.2019

Järvamaa mentorklubi kohtumine

Asukoht: täpsustub
Sihtgrupp: alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Aeg: 09.10.2019 kell 10.00-17.00
Korraldaja: SA Järvamaa Arenduskeskus

Ootame mentorklubisse ettevõtjaid kelle eesmärgiks on pikaajaline ettevõtte käibe kasv, töökohtade loomine ehk kõik see, mis toetab Eesti majanduse edu. Oodatud on nii alustavad kui ka tegutsevad ettevõtjad ning osaleda võivad ka mittetulundusühingud.

10.00 - 10.30   Kogunemine ja hommikukohv
10.30 - 12.00   Koolitus – Emotsioonide mõju meie terviseleRita Rätsep  
12.00 – 13.00  Lõunapaus
13.00 - 14.30   Koolitus jätkub - Emotsioonide mõju meie tervisele – Rita Rätsep   
14.30 - 15.00   Sirutuspaus
15.00 - 16.00   Mentori kogemuste jagamine – esineja täpsustamisel

16.00 - ........    Klubiliikmete omavaheline kogemuste jagamine

Vajalik on eelregistreerimine, mida saab teha SIIT

 

Neljapäev 10.10.2019

Parimate maakonna ettevõtjate tunnustamine

Asukoht: täpsustamisel
Sihtgrupp: tegutsevad ettevõtjad, osalemine kutsetega
Aeg: 10.10.2019   
Korraldaja: SA Järvamaa Arenduskeskus

Päevakava on koostamisel

Eesmärgiks on tunnustada avalikult Järvamaal edukalt tegutsevaid äriühinguid ja silmapaistvaid isikuid, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Järvamaa elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet, sissetulekuid ja maakonna tuntust, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, spetsialistidele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule.

Hetkel on avatud konkurss parimate ettevõtete väljaselgitamiseks.
Konkursi statuut ja tunnustuskategooriad on välja toodud SIIN


Reede 11.10.2019

Kava koostamisel

 

Täpsem info

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
SA Järvamaa Arenduskeskus
saima@jarva.ee
tel 501 7770

 

Toimetaja: SAIMA PIISNER