13.04.18

EDULOO PEALKIRI: VODJA AKTOR
KOOLI NIMI: Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskus
EDULOO ESITAJA: Marika Toots
EDULOO EESTVEDAJA: Marika Toots
KLASS/VANUSERÜHM: 3.klass
TEGEVUSE ALGUS- JA LÕPPKUUPÄEV: märts-juuni 2017
TEGEVUSE EESMÄRK: Õpilaste poolt omaalgatuslikult loodud õpilasfirma eesmärkideks on: (väljavõte õpilasfirma AKTOR-i asutamislepingust
1.1.      teadmiste omandamine ettevõtlusest läbi praktilise tegevuse;
1.2.      oma toodete väljaarendamine ja nende turustamine;
1.3.      meeskonnatöö oskuste arendamine;
1.4.      vastutustunde kasvatamine;
1.5.      aja ja tegevuste planeerimise õppimine
Õpilaste eesmärgiks oli oma vahva idee elluviimine ja läbi praktilise tegevuse õppimine ja tegutsemine- millegi päris tegemine.

TEGEVUSE LÜHIKIRJELDUS: AKTOR on õpilasfirma, mis on saanud oma nime asutajate nimede esitähtedest. Tegime firma loomiseks plaani, mida õpilased käisid kolleegiumi ees õpetajatele tutvustamas. Pakkusime neile esimesi enda valmistatud tooteid, Alissa poolt küpsetatud vahvleid ja Tommi poolt kuivatatud õunu. Õpetajatele oma firma tegemise mõte meeldis, eriti hinnati omaalgatust ja ideekavandit. 06.aprillil 2017.a.  sõlmisime firma  asutamislepingu, mille kooli juhataja kinnitas allkirja ja kooli pitsatiga. Kunstitunnis mõtlesime välja ja kujundasime koos õpetaja Madli Luuki abiga firma logo. Firmas on otsustamine  ühine, algkapitaliks panime oma taskurahast igaüks 3 eurot. Oleme mõelnud  müüa ise tehtud tooteid, käsitööd ja puutööd, raamatuid, värviraamatuid, tervislikke toite ja jooke, pidada õpilaskohvikut.

 Oma esimesed tuleristsed saime õpilaskohvikut pidades  07.aprillil  Vodja kooli lahtiste uste päeval. Müüsime enda tehtud/küpsetatud  tooteid. Saime häid kogemusi. Õppisime kõige rohkem müümist, matemaatikat ja raha tundmist. Järgmise kohviku tegime Vodja Kuldnokal, kus oli  valik suurem. Müüsime ka toorikutest tehtud ja meie poolt lihvituid puulusikaid. Oskasime juba palju paremini müüa ja teenindada, omavahel rolle ja vastutust jagada, kassat valmis panna,  kassat üle lugeda ning müügi hinnastendi teha.

Teenitud raha eest käisime koos bowlingut mängimas, kuhu võtsime kaasa ka abitöötaja Deziree Tammiku koos tugiisikuga. Nemad aitasid meil müügiks Maisi Muskasid ja võileibu teha. 

Meil on oma mentor, Karli ema, kellel on oma poed. Tema on meid algusest peale kohvikutes aidanud ja kõike vajalikku õpetanud. Saame tema poes õppimas käia, kuidas oma firmat teha. Plaanime jätkata kohvikute tegemist, oma toodete väljaarendamist. Tahame minna uuel õppeaastal õpilasfirmade laadale õppima. Oleme otsustanud osa raha panna ka heategevusse (igast teenitud kohvikust teatud protsent).
Meil on palju huvitavaid mõtteid ja ideid.

PARTNERITE KAASAMINE:
Partner nr 1: OÜ Loojang
Partneri panus: Mentorfirma
Partneri kasu: õpilasfirmale praktiline õppebaas

Toimetaja: REELIKA LEPIK