Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskus-VODJA AKTOR
AKTOR on õpilasfirma, mis on saanud oma nime asutajate nimede esitähtedest. Tegime firma loomiseks plaani, mida õpilased käisid kolleegiumi ees õpetajatele tutvustamas. Pakkusime neile esimesi enda valmistatud tooteid, Alissa poolt küpsetatud vahvleid ja Tommi poolt kuivatatud õunu. Loe edasi.

Väätsa Põhikool-Õpime õues!
Päeva korraldamine sündis koolipere soovil, et kooliaasta viimane projektipäev oleks õppimine  väljaspool kooliruume, täis põnevaid tegevusi ja valikuid, mida teha.
Meeskonnad koostati selliselt, et sinna kuulus õpilasi 1. kuni 8. klassini. Iga meeskond pidi päeva jooksul läbima 4 erinevat töötuba, igaüks neist kestis 45 minutit. Ülesanded olid enamasti koolipargis. Tegevusi hinnati kahel tasandil: kui õiged olid meeskonna vastused ning olulist rolli mängis ka nende koostöö sujuvus. Loe edasi.

Paide Ühisgümnaasium-Kingitus kooli lugemispesale
Mõte teha kooli lugemispesasse uued istumispadjad tuli kohe, kui õpilased said teada projekti sisu: valmima pidi õmblusmasinaga õmmeldud ja kenasti kujundatud polüfunktsionaalne ese. Kuna materjali töö teostamiseks saime kohalikult õmblusettevõttelt, siis tuli mängu veel taaskasutuse võimalus. Ühiseks siduvaks teemaks valisid õpilased Andrus Kivirähu kirjutatud Lotte raamatu tegelased. Inspiratsiooni saadi Heiki Ernitsa loodud raamatuillustratsioonidest. Loe edasi.

Järva-Jaani Gümnaasium-Robootikaprojektist digiõppejuhini
2017 aasta märtsis osalesid Järva-Jaani Gümnaasiumi koolijuht Raigo Prants, matemaatikaõpetaja Agnes Kaio ja kunsti ning käsitööõpetaja Maris Piiroja HITSA korraldatud õpeprotsessijuhtimise koolitusel digiajastul. Projekti raames tuli teha arendusprojekt, mida presenteeriti 02.06.2017. Loe edasi.

Paide Ühisgümnaasium-Ettevõtlusteater "Ajakirjanikutöö eripära"
Õppeaasta alguses otsustas 8.a klass valida loovtöö vormiks ettevõtlusteatri. Juhendajad, kelleks olid eesti keele ja kirjanduse ning karjääriõpetuse õpetaja ning klassijuhataja, tutvustasid ettevõtlusteatri ideed. Üheskoos koostati õppimise kava. Õpilased valisid oma töö persooniks eduka noore ajakirjaniku, meie kooli vilistlase Robert Rooli, kes nõustus koostööga. Loe edasi.

Koeru lasteaed Päikeseratas-Töökasvatus Sinilillede rühma
Sinilillede 3-4aastased lapsed olid õppeaasta vältel tublid uurijad, katsetajad, kogejad. Nende igapäeva täitsid erinevad tööülesanded nii rühmaruumis kui lasteaias üldiselt. Loe edasi.

Koeru Keskkooli Mõttetalgud
Koeru Keskkooli õpilasesinduse uue koosseisu esimesel koosolekul tuli ilmsiks palju haridussüsteemis ja koolis olevaid probleeme: kool ei paku piisavalt valmistust tulevikuks kui õppemeetodid on samad, mis 200 aastat tagasi, keskendutakse liiga palju arvulistele saavutustele ja eiratakse inimeste isikupärasid, õpetajad pole motiveeritud jne. Leidsime, et juba õpilasesinduse liikmete seas on palju erinevaid arvamusi ja teadmisi ning teadsime kohe, et peame neid arutama erinevate inimestega erinevatest eluvaldkondadest, kellel asjadest ka aimu on. Loe edasi.

Koeru Keskkool-Õpime Professionaalidelt
Projekti Õpime Professionaalidelt käigus tulid 6. veebruaril 2017. aastal Koeru Keskkooli tunde läbi viima 14 tuntud inimest. Idee tekkis õpilasesinduse esimesel üldkoosolekul, arutledes erinevate õpetajate motivatsioonipuuduse üle. Loe edasi.

Paide Valla Lasteaed-Kool-Spordinädal „Viitsid vä?"
Selline spordinädal toimub meie koolis teist aastat. Kajastasime oma spordinädala tegevusi Paide valla lehe septembrikuu väljaandes. Eelmisel aastal saime nii palju positiivseid emotsioone ja head tagasisidet liikumisnädalast „Viitsid vä?!", kus kooli külastasid treenerid : Piret Reinfeld- võrkpall, Tarmo Alt-karate,Liivo Leetmaa-jalgpall,  Piret Tuiken-võimlemine, Paul Poopuu- orinteerumine ja Margo Tammepõld- tuletõrjesport. Seega otsustasid õpetajad, et sarnane nädal alustab ka sel korral õppeaastat. Loe edasi.

Peetri Kool-Avatud koolipäev
Avatud koolipäeval toimusid robootika, keemia, kalligraafia, käsitöö töötoad; tutvustati paikkonnast pärit tuntuid isikuid ning tehti giidituure.avatud oli õpilaste korraldatud kohvik Hullumaja Puhvet. Õpilased tegid noorematele teadusteatrit. Loe edasi.

Peetri Kool-Õpilaskohvik kogukonnale
Peetri kooli õpilasesindus pidas oma kohviku avatuna kuuel päeval, ajavahemikul dets 2016- mai 2017. Kohvikupidamisega õpiti ise vastutust, planeerimist, majandamist  ning arendati sotsiaalseid oskusi. Loe edasi.

Peetri Kool-Liisi maja külalistele avatuna hoidmine
Peetri kooli õpilasesindus pidas Naabriplika laadal Hullumaja Puhvetit ning hoidis seriaalist tuntuks saanud Liisi elumaja huvilistele avatuna, leevendades sellega Esna Küla Seltsijaoks vabatahtliku tööjõu probleemi. Loe edasi.

Peetri Kool-Järvamaa põhikoolide I teaduskonverents - Loodus on lahe!
Idee korraldada Järvamaal põhikoolide õpilastele teaduskonverents – tuli Peetri kooli õpilasesinduselt. Loe edasi.

Roosna-Alliku Põhikool-TERVISLIK JA ÕPPIMIST TOETAV KOOLIKESKKOND
Roosna-Alliku Põhikool on tervist edendav kool. Oleme märganud, et õpilased kasutavad vahetundides liiga tihti nutiseadmeid.  Õpilasesindus pakub aga tegevusi, mis mõjuksid hästi tervisele ja aitaksid vahetunnis puhata. Loe edasi.