EDULOO PEALKIRI: Kosmoseprogramm – heeliumpalli teadusjaama start ja kosmilised töötoad
KOOLI NIMI: Väätsa Põhikool
EDULOO ESITAJA: Kelly Saatmann
EDULOO EESTVEDAJA: Jonas Nahkor
KLASS/VANUSERÜHM: 4.–9. klass
TEGEVUSE ALGUS- JA LÕPPKUUPÄEV: 1.11.2017 – 31.03.2018

TEGEVUSE EESMÄRK: Kosmoseprogrammi eesmärk oli teha heeliumipallidega starte, saates jaamad kosmose piirimaile ning viies reisi käigus läbi erinevaid katseid.

TEGEVUSE LÜHIKIRJELDUS: Väätsa Põhikooli Kosmosepäev oli meie Kosmoseprogrammi esimene heeliumpalli start pikemast teadusprojektide seeriast. Esimese lennu eesmärk oli õppida teadusjaamaga sidet pidama ja lendu korraldama ning süüdata stratosfääris säraküünal – eesmärk, mis täideti paremini hoopis hiljem, teisel lennul.
Selle sündmuse raames kaasati maksimaalselt ka kogukonda ning ainuüksi selleks päevaks tellitud meisterdamise töötubades ja tegevustes osales ligi 100 noort ja täiskasvanut. Kohale oli kutsutud hulgaliselt meediat ning olulised külalised maakonnast ja teadusmaailmast.
Esimene ja teine lend on seni suuremas osas õnnestunud ning üles leitud. Järgmisel aastal seisab ees 2 koostööd mitte ainult haridusmaailmaga, vaid teadusliku väljundiga projektides.

PARTNERITE KAASAMINE: 
1. Kooliväliselt kaasati SPARK Makerlabi meeskonda, kes viisid läbi viis paralleelset töötuba ja Merkuuri mobiilset töökoda.
2. TTÜ teadlased, kes juhivad Eesti järgmist satelliidi TTÜ100 projekti, valmistasid ürituseks ette oma katsetuse ja tegid sündmusel kaasa.
3. Raadioautomudelistid, kes võistlevad professionaalselt ning ka Paide mudeliklubi olid kohal ja korraldasid üritusel demosõite ja võistluse.
4. Oma kooli räpiduo MAAKAS esines ürituse käigus live-etteastega.
5. Mitmed lapsevanemad aitasid üritust ette valmistada ning mõned neist juhtisid öist palli otsimise retke Tartu- ja Jõgevamaal.
6. Toitlustamise osas oli abiks Päikseline Catering.