Albu Põhikool - Õppimine koos kogukonnaga

Kogukonnaga koos õppides toimus palju erinevaid ebatavalisi tunde. Loe edasi.

Väätsa Põhikool - Kosmoseprogramm – heeliumpalli teadusjaama start ja kosmilised töötoad
Kosmoseprogrammi eesmärk oli teha heeliumipallidega starte, saates jaamad kosmose piirimaile ning viies reisi käigus läbi erinevaid katseid. Loe edasi.

Koigi Kool - Sajandite aed
Eesmärgiks on taimede ja kooliaia kaudu tugevdada mõisakooli ja kohaliku kogukonna vahelist sidet. idata õpilaste õpitulemuste parandamisele, keskkonnasäästlike hoiakute kujundamisele ning õpetada taimi tundma ja neid hooldama. Loe edasi.

Nurme Kool - Nurme koolilaste rajakaamera
Võimalus uurida oma kooli rajakaameraga kodukandi linnu-ja loomariigi mitmekesisust ja tegevust oli väga põnev väljakutse. Loodusõppe, keskkonnaõppe, tööõpetuse  tundidesse oli vaja rohkem praktilist tegevust  ja liikumist õues. Õpiti rajakaamerat tundma, seadistama, tarkvara kasutama ning nähtut jagama  teiste loodussõpradega. Loe edasi.

Paide Gümnaasium - Noorte muusikalise etenduse „Päris tõde" ettevalmistusprotsess ja teostamine
Paide Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Andriana Lomakina ja Erlanne Vahter lavastasid praktilise uurimustööna Paide Muusika- Teatrimaja teatrisaalis muusikalise etenduse „Päris tõde". Loe edasi.

Paide Ühisgümnaasium - „Seinad, mis mäletavad"
Projekti „Seinad, mis mäletavad" raames kanti Paide Ühisgümnaasiumi seintele kokku 65 mälestust ehk seinamaalingut,  autoriteks 1.-12. klasside õpilased, lapsevanemad ning kooli töötajad.  Loe edasi.

Retla-Kabala Kooli Oisu ja Kabala lasteaed - Ümbritsev elu on põnev – avastame ja katsetame
Retla-Kabala Kooli lasteaedadel oli põnev õppekäikude aasta. Loe edasi.

Roosna-Alliku Põhikool - Kontsert-etendus "Su nägu kõlab tuttavalt"
Tegevuse eesmärk oli korraldada kontsert-etendus. Selle käigus saime ürituse korraldamise kogemuse, omandasime vajalikke pädevusi - ürituse ettevalmistamine, läbiviimine ja juhtimine; aja planeerimine; suhtlemine korraldusmeeskonnas, osalejatega, toetajatega, publikuga. Loe edasi.

Roosna-Alliku Põhikool - PROJEKT "ULATA MEILE ABIKÄSI!"
Õpilaste soov oli leida diivan ja laud noorte puhketuppa.  Loe edasi.

Türi Ühisgümnaasium - Keeletegu 2017
Eesmärgiks oli aktus läbi viia noortepärasemalt ja põnevamas võtmes. Loe edasi.

Türi Lasteaed Kesklinna õppekoht - Kingitus 100le Türi linna klienditeenindajale
Kuna klienditeenindajad jäävad enamasti tähelepanuta või  saavad tihti klientide poolse pahameele osaliseks, siis laste poolne väike tunnustus  kingituse näol, peaks olema neile meeldivaks üllatuseks. Loe edasi.

Türi Põhikool - Õiepäev
Türi Põhikooli õiepäev on kooli õpilasesinduse algatus aastast 2018. ÕE president Triin Sooääre juhitud meeskond soovis selle sündmusega rõhutada iga õpilase olulisust  ja väärtust kooli jaoks, samuti populariseerida veel rohkemgi teistmoodi õppimist nii praktika kui ka kogemuste näitel. Loe edasi.

Türi Põhikool - Türi Põhikooli projektipäev
Ürituse peamine eesmärk on arendada õpilastes suhtlusoskust, koostööd ning õppida läbi tunniväliste tegevuste. Soovisime pakkuda õpilastele teistmoodi koolipäeva ning suurendada ühtsustunnet. Samuti soovisime õpilastes arendada ürituse korraldamise ja planeerimise oskusi. Loe edasi.