14.01.16

Arenguprogrammi koolitajad


Alari Rammo on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna ning omab õigusteaduste magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolist. Ta on töötanud Riigikogu Kantseleis, ärisektoris ja ajakirjanikuna, 2004–2015 peamiselt vabaühenduste liidus EMSL poliitikaeksperdi ja juristina. Ta kuulub 2007. aastast maksuhaldurit nõustavasse asjatundjate komisjoni ning on esindanud vabaühendusi tulumaksusoodustuse vaidlustes kohtus.

 

Saima Piisner on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia majandusteaduskonna ning oman kõrgharidust raamatupidamise ja analüüsi erialal. Olen Järvamaa Omavalitsuste Liidu majanduskomisjoni liige ning kahes mittetulundusühingus revident. Igapäevaselt olen konsultant, kes nõustab alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid Järvamaa arenduskeskuses. Oman kogemusi raamatupidajana 15 aastat, majandusarvestuse lektorina Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor 8 aastat ning konsultandina arenduskeskuses 9 aastat.

 

Marica Lillemets on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala, täiendanud end Majandusjuhtide Instituudis, Dublini välismajanduse instituudis ja Londonis, Reuters`i stipendiaadina äriajakirjanduse alal. Olnud aastatel 1981-2003 tegevajakirjanik ja toimetaja (Eesti Ekspressi, ETV jmt.) Alates 2003.aastast juhib oma meedia – ja kommunikatsioonifirmat, koolitab ja konsulteerib avaliku-, era- ja kolmanda sektori juhte.
2005-2008 EALi president, juhtinud mitmeid üleriigilisi ja rahvusvahelisi meediakampaaniaid. On ELi  ja Eesti NATO Ühingu meediaekspert.

 

Rainer Eidemiller on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala, töötanud Maksu- ja Tolliametis piirkondliku keskuse juriidilise osakonna juhatajana ning seejärel advokaadibüroos maksu- ja majandusõiguse valdkonnas. 2004. ja 2007. aastal asutanud ja seejärel juhtinud kahte mittetulundusühingut (Ühendus Weissenstein ja Paide SRIK) ning olnud selles valdkonnas mitmete eestisiseste ja rahvusvaheliste projektide projektijuhiks.

 

Maiko Kesküla on õppinud Tallinna Ülikoolis riigiteadust ja sotsioloogiat. Lisaerialana projektijuhtimist. Maiko on töötanud viimased üheksa aastat Järvamaa Arenduskeskuse konsultandina ja nõustanud seejuures lugematul hulgal erinevaid projekte. Arenduskeskuse töö on teda kokku viinud ka mitmete väiksemate ja suuremate projektide juhtimise ja läbiviimisega. Nimekamatest neist Arvamusfestival ja Ühisnädal. Maiko on ühtlasi õpetanud projektijuhtimist Tartu Ülikooli Türi kolledžis nii bakalaureuse kui ka magistriõppes. Aastatel 2008 – 2013 oli Maiko Kesküla Kodanikuühiskonna Sihtkapitali projektide hindamisekspert.