Kohaliku omaalgatuse programm 

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine.

Kohaliku omaalgatuse programmiga soovitakse kaasa aidata tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ning püsimisele. Toetust saab taotleda

- meetmest „Kogukonna areng" (maksimaalne toetus 2500 eurot), millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning

- meetmest „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine" (maksimaalne toetus 4000 eurot), millega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena kohalik omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui  poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema 10% projekti kogumaksumusest.

Programmi viiakse ellu kahe meetme kaudu:

1.  meede „Kogukonna areng", millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse.

Lisainfo meetme kohta on leitav SIIT.

2.  meede „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine", millega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.

Lisainfo meetme kohta on leitav SIIT.

Taotlusvooru viivad läbi maakondlikud arendusorganisatsioonid, sügisvoor avaneb 02. septembril 2024 ning taotlus tuleb esitada elektrooniliselt e-toetuse süsteemis hiljemalt 02. oktoobril 2024 kell 16.30

 

Infopäev  taotlejatele toimub: 

10. septembril kell 14:00 zoomis

Tutvustatakse programmist taotlemise tingimusi ja vastatakse küsimustele.

 

Kohaliku omaalgatuse programmi Järvamaa komisjoni koosseis:

  • Üllar Vahtramäe, Türi valla arendusjuht

  • Annely Erm, Paide linna avalike suhete peaspetsialist

  • Marta Kondas, Kodukant Järvamaa juhatuse liige

  • Riina Trumm, Lõuna-Järvamaa Koostöökogu tegevjuht

  • Järva valla esindaja

 

Kohaliku omaalgatuse programmi hindamismetoodika leiad siit

Alates 2022. aastast koordineerib programmi SA Järvamaa

 

Maile Kesküla

KOP tehniline menetleja
Tel: 5624 3839
E-post: maile@jarva.ee 


KOP teated

« Tagasi

Tänasest saavad kogukonnad taas kohalikeks algatusteks raha taotleda

1.septembrist on avatud kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor, kust kogukondadesse panustavad mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taas oma tegevuseks toetust küsida. Sel aastal panustab riik läbi programmi kogukondade arengusse 1,2 miljonit eurot. Maksimaalne toetussumma on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot projekti kohta, taotluste esitamise tähtaeg on 2. oktoober kell 16.30.

„Aktiivsete kogukondade eestvedamisel on mitmed piirkonnad saanud endale näiteks populaarse külakeskuse või mänguväljaku, sportimisplatsi või lõkkekoha. Samuti on läbi viidud erinevaid festivale ja kontserte, mis pakuvad rõõmu nii kohalikele kui ka külastajatele," ütles regionaalminister Madis Kallas. "Just selliste kogukondi tugevdavate tegevuste, vajalike teenuste ja väikeinvesteeringute jaoks on võimalik kohaliku omaalgatuse programmist raha taotleda. Sügisvooruks on maakondade peale kokku kasutada üle poole miljoni euro. Kutsun üles kõiki aktiivseid kogukonna esindajaid oma heade ideede realiseerimiseks võimalust kasutama ja toetust taotlema!"

Kogukonna arengu meetmega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning maksimaalne toetussumma on 2500 eurot. Investeeringute ja kogukonnateenuste arendamise meetmega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse, maksimaalne toetus on 4000 eurot.

Toetust saavad taotleda avalikes huvides oma piirkonna heaks tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole. Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 10% projekti kogumaksumusest. Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas, kuhu saab taotlusi esitada 2. oktoobrini kuni kell 16.30.

Järvamaal viib taotlusvooru läbi SA Järvamaa. Järvamaal läheb sügisvoorus jagamisele 37 946,95 eurot.

 

Infopäevad  taotlejatele toimuvad: 

I infopäev

5. september kell 10.00-13.00 zoomis

II infopäev

6. september kell 14.00-17.00 zoomis

III infopäev

7. september kell 17.00-20.00 zoomis

Venekeelne infopäev

5. september kell 14.00-15.30 zoomis

Infopäev aruandluse koostamise kohta:

Kolmapäeval 20.09. kell 15.00-17.00 zoomis

 

Rohkem infot: 

 

Teate edastas:

Maile Kesküla