Järvamaa parimad kodanikualgatuses 2011 aastal

 

Aasta parim mittetulundusühingMTÜ Eistvere Mõis poolt on taastatud küla vabaajakeskusena Eistvere mõisa endine ait-kuivati. Mõisa aidaosa on ümber ehitatud külakeskuseks, kus paiknevad käsitöökoda, seminariruum, saun ja saal ürituste korraldamiseks. Endises mõisakuivatis paiknevad leivakoda ja köök ning selle aasta lõpus saavad valmis ka II korruse majutusruumid. Ehituse valmimisel suureneb piirkonna külgetõmbejõud ning atraktiivsus ka turismikohana.

Nominent - Särevere Mõisarahva Selts, mille liikmed panustavad oma aega ja energiat piirkonna arengusse ning erinevate huvigruppide ühendamisse. Suurema sotsiaalse sidususe loomiseks korraldatakse vanas Särevere mõisahoones õppepäevi, luuleõhtuid, kohtumisi tuntud persoonidega jms. Paari viimase aasta tähtsamaks tegevuseks on olnud piirkonna ühise tegevuskava koostamine. Seltsi liikmete toel osales Särevere mõis teist aastat külastusmängus "Unustatud mõisad".

Nominent - Paide Linna Slaavi Kultuuriühing SLAVJANOTSKA. MTÜ on tegutsenud juba üle 8 aasta ning nende tegevus on väga tänuväärne, kuna rikastab vastastikku eesti ja vene kultuuri ning aktiviseerib Paide linna vene rahvusest inimesi kultuurilise ühistegevuse kaudu. Aastast aastasse korraldatakse uusaasta ja vene kombekohaseid jõulupidusid, tähistatakse sõbrapäeva ja naistepäeva ning korrastatakse unustusse jäänud (ka jäetud) kaasmaalaste haudu. Paide Linnavalitsuse toel korraldati eelmisel aastal suur vene ja eesti kunstikollektiivide vabaõhukontsert Vallimäel, kus esinesid kõik Paides elavate rahvuskildude kunstikollektiivid. Suur panus anti ka Paide Jõulukrooni ajal toimunud päkapikkude vallutusse, kus MTÜ liikmed tutvustasid vallitornis õigeusu jõulukombeid. Aktiivselt osaletakse ka teiste ürituste organiseerimisel. Käesoleva aasta suurürituseks võib MTÜ puhul pidada sügisel peetud Kartulifestivali, mille raames toimusid kartulite teemalised loengud, näitused, töötoad ja kartuliroogade degusteerimine ning kontserdid.

Aasta tublim vabatahtlik - Tõnu Taal on enda südameasjaks võtnud Kareda külas asuva Esna vana vallamaja taastamise ja avamise külarahvale. Ta tegutseb ka selle nimel, et järgmisel aastal, kui möödub 800 aastat Kareda esmamainimisest, ilmuks Kareda külast ja selle loost kõnelev raamat. Tõnu Taal ei ole traditsiooniline külaseltsi juhatuse esimees, vaid mees, kes teeb kõike ja palju ja korraga.

Nominent - Tiina Toomjõe on inimene kelle vabatahtliku töö tulemusel on AS Järvamaa Haigla hooldusravi osakonna patsientidel võimalik saada tasuta juukselõikus- ja habemeajamisteenust ,mille tulemuseks on inimeste enesetunde paranemine ja väärikuse tõus. Tiina on esimene inimene läbi aegade, kes on astunud üle haigla läve ja soovinud vabatahtlikult ja tasuta anda oma panust patsientide hooldus- ja tervenemisprotsessi. Tähelepanuväärne on asjaolu, et tulles abistama teisi oli Tiina samal ajal ise töötu. Haigla nägi Tiinas suurepäraste isikuomadustega inimest ja sõlmis temaga töölepingu alates septembrist 2011 ning tänaseks on Tiina Toomjõest saanud erakorralise meditsiiniosakonna abiline, kes jätkab missioonitundest ja vabatahtlikult hooldusravi osakonna patsientidele teenuste osutamist.

Nominent - Aina Lee vabatahtliku tegevuse tulemusena on valminud fotoalbum Türi valla Kurla küla talude ajaloost. Album on trükitud 82 lehele, fotode kõrval on kirja pandud ajalugu ja pärimuslood. Digitaalselt on album kättesaadav Kurla küla kodulehel. Seda on võimalik alla laadida ja oma perekonnalugu jätkata. Aina on omavahel kokku viinud ning neid omakorda juurte juurde tagasi toonud paljusid Kurlaga seotud inimesi.

Aasta tegu - Uus bussiootepaviljon Karjakülale on hea näide tublist kodanikualgatusest. Sügistormis murdunud puu poolt lõhutud vana paviljoni asemele ehitasid külamehed Kalle Nõmmik ja Toomas Lepind omal algatusel ja omadest materjalidest endisest veidi suurema ja ka kaasaegsema bussiootepaviljoni. Mõnede materjalide osas saadi abi küll kohalikelt ettevõtjatelt, kuid vallavalitsust teavitati alles siis, kui esindajaid avamisele kutsuti.

Toimunud tunnustamised

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010