Järvamaa parimad kodanikualgatuses 2016 aastal

 

Aasta (tublim) vabatahtlik - Tiina Kask. on Albu valla küladetoa perenaine selle avamisest 2008 aastast saadik. Tiina on nagu hea haldjas kes aitab kõiki abivajajaid lastest vanuriteni. Kui ise lahendust ei leia mõnele probleemile siis pöördub valla ametnike poole abi saamiseks. Loe edasi..

Nominent - Viljar Pennert. Viljar on Korvpalliklubi 7 treener, kes koolitab noori korvpallisõpru ning annab lasteaialastele liikumistunde. Viljari missioon on tuua rohkem lapsi liikumise ja spordi juurde, ta on sel teemal ka ajakirjanduse vahendusel sõna võtnud. Tema algatusel toimub väikestele lastele palliring, kus ei keskenduta mitte ühelegi konkreetsele pallialale, vaid eesmärk on panna lapsed liikumist armastama. Loe edasi..

Nominent - Tiina Lippant. Tiina on naine, kelle nimi ei vaja Järvamaal tutvustamist. Ta töötab giidpedagoogina Eesti Piimandusmuuseumis Imaveres ja elab Türi linnas. Ta on rõõmuga igasugu ettevõtmistes kaasa lööv inimene, kellel on huvitavad ideed ja tahe tegutseda. Naerusuine, särav ja positiivne naine teeb ja jõuab palju. Loe edasi..

Eripreemia - Eha Vessmann. Eha Vessmann on nooruslik, väsimatu ja tegutsemistahet täis pensioniealine Paide proua. Ta ise ütleb, et nooremas eas tuleb kõik ära teha, sest pensionieas selleks enam aega ei ole. Eha puhul see nii ka on – ta veab eest Hämariku klubi, osaleb vabatahtlikuna paljudel üritustel, korraldab eakatele bussiekskursioone, otsib oma tegevuste toetamiseks sponsoreid, teeb oma kaaslastega poolesajale lapsele korra kuus pannkooke, korraldavad väärikate kinohommikuid ning osutavad vajadusel ka cateringi-teenust. Loe edasi..
Piltidel (tublima) vabatahtliku kategoorias tunnustuse saanud inimesed
 
Aasta (parim) mittetulundusühing - MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee. MTÜ on asutatud 2012. aastal. Eesmärgiks on Türi-Tamsalu vanal raudteetammil jalgrattamatkade korraldamine, raudteetammil asuva matkaraja korrastamine ja matkaraja äärde jäävate vaatamisväärsuste tutvustamine. Alates 2013. aastast on korraldatud mitmeid jalgrattamatkasid vanal raudteetammil. Loe edasi..
 
Nominent - MTÜ Eesti Ringhäälingumuuseum. Tunnustamist on Eesti Ringhäälingumuuseum väärt seetõttu, et just muuseumi initsiatiivil ja osalusel sündisid Järvamaa erinevaid vaatamisväärsusi ühendavad programmid ja tänu muuseumi tegevusele on nö viidud Järvamaad väljapoole maakonna piire ehk siis üle Eesti. Loe edasi..
 
Nominent - MTÜ Roosna-Alliku Motoklubi. MTÜ Roosna-Alliku Motoklubi tegeleb aktiivselt motospordi arendamise, harrastamise ning erinevate ürituste korraldamisega. Eestvedaja Lembit Nõlvak kaasab treeningutesse nii vanemaid kui ka noori, kes alles soovivad motospordi alaga tutvust teha. Mitmed aastad on klubi korraldanud Roosna-Allikul motopäeva. Loe edasi..
 
Hea algatus 2016 - Paide Ülejõe piirkonna korrastamine. See on kodanike omaalgatuslik aktsioon, mille tulemusel muutus Paide Ülejõe piirkonna räämas ja võsaga kaetud ala pargilaadseks vaba aja veetmise kohaks. Eestvedaja: Heinar Koppel ning teised seal piirkonnas elavad inimesed.

Paide linna ja Kriilevälja küla elanikud alustasid 2014.a oktoobris Paide linnale kuuluva Ülejõe staadioni kinnistu ja selle lähipiirkonna korrastamist. Loe edasi..

Hea algatus 2016 eripreemia - Koordi küla bussiootekoda. Koordi küla bussipeatus on olnud läbi ajaloo vaid üks post. Lapsed pidid viha käes bussi ootama ning memmed ei saanud kuhugi oma kotikesi toetada. Seejärel tuli MTÜ Equilibre eestvedajal Sven Alustel idee ehitada posti asemel üks ootekoda, mille kitisid heaks ka Roosna-Alliku vald, maanteeamet ja Järvamaa ühistranspordikeskus. Eesmärk oli teha seda kõike koos külarahva, laste ja teiste huvilistega ning seda kõike looduskeskkonda säästvas ehitustehnikas. Loe edasi..
 
Pildistas Ants Leppoja. Kogu galerii asub SIIN.