Järvamaa parimad kodanikualgatuses 2013 aastal

 

Aasta parim mittetulundusühing – Sargvere Maakultuuri Edendamise Selts on eelkõige silma paistnud regulaarse ja põneva kodanikukino näitamisega Järvamaal. MES on suutnud leida Sargvere mõisa, Paide valla ja Järvamaa heaks tegutseva meeskonna ning läbinud mitmeid aregnukoolitusi ning loonud uusi võimalusi töötada piirkonnas. Selts on leidnud üles fondid, koostööpartnerid ja vabatahtlikud, kes aitavad panustada kohaliku kultuurielu edendamist. Koos on alustatud mõisa renoveerimiseks võimaluste otsimist ja arendatakse mõisa parki. MESi inimeste entusiasm nakatab külarahvast ja ka teisi Paide valla inimesi.

Nominent – MTÜ Koeru Haridus- ja Kultuuriselts tähistab järgmisel sügisel tegevuse 20. aastapäeva. Koostöö on see märksõna, tänu millele on selts saavutanud oma kindla koha nii valla kui ka maakonna kultuuripildis. Selts korraldab õppepäevi, seminare, kursusi, kogemuste vahetamisi, ekskursioone jm, otsides võimalusi oma töö rahastamiseks. MTÜ juhatuse liikmed on Tiit Kalda, Tiina Pärtel, Krista Jürgens, Anne-Ly Pihlak, Merike Varik, Ülle Jääger, Tõnu Maiste.

Nominent – MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee loodi koostöös kaheksa Järvamaa omavalitsusega eesmärgiga arendada endisele Türi ja Tamsalu vahelisele kitsarööpmelisele raudteetammile turismiobjektina matkatee. Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas on valminud Türi-Tamsalu matkatee muuseum, mida aastaga külastas hinnanguliselt 2500 inimest. Korraldati esimene rahvamatk mööda Türi-Tamsalu matkateed ja loodi koduleht www.matkatee.ee.

Aasta tublim vabatahtlikMart Mäemets, kelle eestvedamisel on moodustatud Jalametsa Külaselts, mille üheks eesmärgiks on korrastada Kikevere kalmistut. Kalmistu arendamiseks on ta kirjutanud projekte, tänavu valmis kalmistul ristimüür. Iga-aastane lumelükkamine ja muruniitmine on jäänud Mardi kanda. Mardi eestvedamisel on juunis tegutsenud kalmistul õpilasmalev ja augustis rahvusvaheline noortelaager.

Nominent Uno Aan, kes on andnud suure panuse kultuuripärandi aastal Koeru valla mitmesse toredasse ja väärilisse sündmusse. Ta on esinenud sõnavõttudega, korraldanud mälestuskivide avamisi, külatalguid, kultuuripärandi retke ja kultuuriloolisi jalutuskäike.

Nominent Tauri Must ja Alar Nõmmik, mõlemad noormehed on rattaspordi harrastajad, Türi Rattaklubi liikmed ja aktiivsed jalgrattavõistluste korraldajad. Väga suur on nende panus Balti Keti velotuuri ja Türi rattapoe maastikurattasarja etappide ning Järva suvemängude rattakrossivõistluste korraldamisse. Peaaegu kõik Türi ümbruse maastikurattarajad on nende välja mõeldud ja ette valmistatud. Sõpradega korraldasid nad tänavu koolinoortele liiklusteemalise võistluse "Vigurvänt". Mõlemad noormehed on teinud seda kõike täiesti tasuta õppimise kõrvalt.

Hea algatusArvamusfestival, mille korraldas suur seltskond vabatahtlikke kodanikke ja Paide linn. Kahe päeva jooksul sai sõna üle 200 arvaja, külastajaid oli ligikaudu 2000. Arvamusfestivalist tegid otselülitusi kõik suuremad Eesti meediakanalid.

MTÜ Imavere Sotsiaalkapital heategevusfond "Nutikad lapsed". Fondi eesmärk on heategevus Imavere valla laste ja noorte heaks nende loovuse ning annete toetamiseks raha kogumise ja jagamise kaudu. Stipendium antakse kätte valla vabariigi aastapäeva aktusel. linna mainet.

Loodusõhtud Türi kultuurikeskuses, mille korraldaja on keskkonnaameti keskkonnaspetsialist Piret Eensoo. Loodusõhtute teemad hõlmavad loodust, kultuuripärandit ja keskkonnakaitset ning pakuvad just täiskasvanutele võimalust harida end keskkonna teemadel.

Toimunud tunnustamised

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010